Foliarz

603

Zwolennik teorii spiskowych.

Autor: Maciul12
Data dodania: 2017-01-18
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Foliarz
246

Pogardliwie o kimś, kto wierzy w teorie spiskowe, interesuje się ufologią, totalną biologią, medycyną alternatywną, nie ufa lekarzom i farmaceutom, a wiedzę czerpie z youtubowych filmów z żółtymi napisami.

Słowo wzięło się od folii aluminiowej, z której zrobione czapki mają rzekomo chronić przed takimi zagrożeniami, jak broń psychotroniczna, kontrola umysłu czy promieniowanie generowane przez sieć 5G.

Mój sąsiad to typowy foliarz. Gdy się z niego śmiałem, że wierzy w spisek Iluminatów, odpowiedział, żebym "wyłączył telewizor i włączył myślenie".
Tagi: Ludzie
Autor: Farwynd
Data dodania: 2021-04-07
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Foliarz
140

Foliarz to osoba , która jest łatwowierna tudzież naiwna. Wierzy w wiele teorii spiskowych (często absurdalnych) i próbuje wmówić je innym. Są to zazwyczaj osoby starsze 30 . Często takie osoby wierzą również w astrologię i wróżbiarstwo. W niektórych przypadkach tacy ludzie dołączają do sekt, wygłaszając swoje poglądy.

(Wnuczek przychodzi do babci na niedzielny obiad i razem z rodzicami wspólnie zasiada do stołu. Babcia zwraca się do niego z pytaniem)
-Nosisz maseczkę na ulicy ?
(Wnuczek lekko zdziwiony odpowiada)
-Tak... Nie mam wyboru.
(Babcia denerwuje się i uderza pięścią w stół)
-Nie noś żadnej maseczki ! Rząd chce nas otumanić ! Razem ze szczepionkami wsadzą nam czipy , które będą nami sterować ! Nie będziemy logicznie myśleć ! Pamiętaj 21 grudnia będzie przebiegunowanie Ziemi ! Przejdziemy do innego wymiaru ! Wtedy nie wychodź z ulicy. Kiedy śpisz nie miej telefonu pod poduszką ,bo w nocy rząd wysyła do naszego mózgu fale z masztów 5G i próbuje nami sterować. Nie daj się szczepionkom , wnusiu !
Wizerunek miasta