Konserwatywka

27

Dziewczyna o konserwatywnych poglądach, nie ukrywająca swojego przywiązania do tradycyjnych wartości. Przeciwieństwo alternatywki.

Typowa konserwatywka jest spokojna, wrażliwa i grzeczna. Nie używa wulgaryzmów i czerwieni się, gdy usłyszy jakieś brzydkie słowa. Nie farbuje włosów, nie stosuje makijażu, ubiera się skromnie: dekolt zakryty, kolory stonowane, szczytem ekstrawagancji jest niebieska sukienka w żółte kwiatki. Nie nosi kolczyków, jej jedynym elementem biżuterii jest medalik, który dostała od matki chrzestnej na I komunię.

Najbardziej charakterystyczną cechą konserwatywki jest traktowanie sfery seksualnej jako tabu i uznawanie seksu przedmałżeńskiego za oznakę zepsucia i wyuzdania. Kobieta powinna poczekać na jedynego, ukochanego mężczyznę, któremu odda się dopiero po ślubie kościelnym. Mają nawet takie powiedzenie, że "dziewczyna, która współżyje przed ślubem, jest jak brudna szklanka". Antykoncepcja również jest przez konserwatywki uznawana za coś złego, dopuszczalne są jedynie naturalne metody planowania rodziny. Masturbacja i fantazje erotyczne są grzechem, z którego należy się wyspowiadać. Największym marzeniem konserwatywki jest znalezienie idealnego męża, z którym przeżyją wielką miłość i będą mieć gromadkę dzieciaczków.

Wizerunek miasta