Klef

23

Klefedron (4-CMC - 4-ChloroMethCathinone), 4-klormetkation, 1-(4-chlorofenylo)-2-(metylamino)propan-1-on. Organiczna substancja chemiczna z grupy katynonów, pochodna mefedronu, syntetyczny narkotyk. Od mefedronu różni się jedynie dodaniem wiązania chlor - benzen. Obecność chloru w cząsteczce wzmacnia właściwości żrące substancji. Nie wykazano działania neurotoksycznego zarówno samej substancji jak i jej metabolitów - wiązanie chlor-benzen jest tak silne, że nie ma obaw o rozłączenie chloru od cząsteczki.

Posiadanie klefedronu obecnie (2018) jest legalne i jest on bardzo często sprzedawanym euforykiem na rynku RC (dopalaczy).

Spożycie, wchłonięcie przez śluzówkę (wciąganie), czy iniekcja tego narkotyku daje uczucie nieogaru i wyrzut bardzo dużej ilości serotoniny (neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za uczucie szczęścia, spokoju), niewielkiej dopaminy i noradrenaliny do przestrzeni międzysynaptycznej w mózgu, co skutkuje uczuciem spokoju, szczęścia, przyjemności, lekkości ciała przez około pół godziny. Wykazuje też nieznaczne działanie stymulujące w większych dawkach, ale na ogół jest kojarzony jako narkotyk rozleniwiający. Istnieje podobna cząsteczka dająca większy bilans między euforią a stymulacją (więcej dopaminy i noradrenaliny, mniej serotoniny) - 3-CMC.

Mocno odwadnia, wycieńcza, uzależnia przez mechanizm działania (krótki czas działania, najprzyjemniejszy stan na początku i z czasem słabnący, co daje chęć na przeżycie efektu jeszcze raz, "dorzutki klepią"). Bardzo często jest syntezowany chemicznie jak najniższym kosztem, przez co w krystalizacji substancji wytrącają się kryształki, które oprócz klefedronu zawierają metyloaminę. Zanieczyszczony klefedron może mieć barwę od żółtej, złotej, aż do brązowej. Zanieczyszczony klefedron posiada również specyficzny nieprzyjemny zapach.

Długotrwałe zażywanie klefedronu skutkuje odwracalnymi zmianami psychicznymi oraz fizycznymi, z tych fizycznych dla klefedronu najbardziej charakterystyczne jest wyniszczenie śluzówki nosa przy zażywaniu donosowym. Śluzówka nosa regeneruje się powoli. W zażywaniu należy zachowywać odpowiednie przerwy.

Ciągi na klefedronie mogą skutkować bezsennością, paranojami, niemożnością skupienia się na wykonywanych czynnościach, niedoborami serotoniny i innych neuroprzekaźników w mózgu (depresja, myśli samobójcze, niskie mniemanie o sobie), jednak wszystko ustępuje po czasie, jak mózg się zregeneruje.

- Masz coś?
- Ta, klefa
- Jak to działa?
- Jak mef, tylko bez spida, tylko uważaj na klamkę.
Klef
6

Jest to potoczna nazwa KLEFEDRONU

Jest on substancją psychoaktywną z grupy B-katonów, spotykany pod nazwą 4-CMC.

Można go legalnie kupić na stronach RC Reserch Chemicals.

Działa podobnie jak tabletki ECTASY tylko jest mocno zanieczyszczony.

ODRADZAM BRANIE CZESZE BERET

-E mordo, masz jakiś kryształ?

-Pewnie wariat mam Klefa, chcesz?

-Masz karty i zwije ziom?

-O K*RWA PRZYPAŁ KITRAJ MOTE FACETKA IDZIE
Wizerunek miasta