Drama

27

Przeważnie negatywna sytuacja wywołująca dużo emocji, często skrajnych.

Drama wyróżnia się zwykle posiadaniem historii bazowej, na której narasta problem oraz długofalowością (czym zazwyczaj różni się od wydarzeń spontanicznych, jak inba czy przypał).

Osoba, która nieustannie robi wokół siebie dramy nazywana jest drama queen.

Określenie to jest często używane w kontekście kłótni lub negatywnej, emocjonującej sytuacji, która zaistniała między osobami ze świata show-biznesu.

- Ja to już nie wiem, czy oni się kochają czy nienawidzą...
- Ta drama trwa już stanowczo za długo! Niech się ogarną!

- Kochana, kolejny odcinek starej dramy!
- Niech zgadnę, nasze dwie koleżanki znowu się pokłóciły?

- Słyszałeś o tej dramie między Taylor Swift a Beyoncé?
- No raczej, wszyscy o tym nawijają!
Drama
21

Rozgrywający się w przestrzeni medialnej konflikt, rozpoczynający się od histerycznej reakcji jakiejś osoby lub grupy osób na czyjeś zachowanie. Jest to specyficzny rodzaj inby, w którym strony komunikują się niemal wyłącznie za pośrednictwem mediów i to mniej ze sobą, a bardziej z widzami.

Podłożem może być burzliwe zerwanie związku lub jakiś inny żal natury personalnej. Dramy mogą wynikać z problemów emocjonalnych, z chęci zwrócenia na siebie uwagi, a najczęściej z próby zyskania medialnej rozpoznawalności. Mogą być wywoływane sztucznie przez celebrytów - wtedy to bywają przedłużane i mogą się przekształcić w coś w rodzaju "taniego serialu", bo część widzów bardzo się kolejnymi aktami emocjonuje, zwłaszcza że bardzo często włączają się w to media,

Atencjuszka, która regularnie stara się taką sytuację nagłośnić i desperacko stara się pozyskać uwagę mediów, zasługuje na miano "Drama Queen"

- Słyszałaś, co wczoraj napisała Maja Staśko?
- Nie wiem o co chodzi, znowu jakąś dramę wywołała?
- Jeszcze jaką!
Wizerunek miasta