1. C-walk

  Upvote 10 Downvote
  (wymowa: si łok)

  Zwany także Crip walkiem taniec hiphopowy wywodzący się z obrzeży Los Angeles. Początkowo był to przypominający rytuał zestaw kroków, które wykonywał członek tamtejszego gangu Crips po np. udanym napadzie lub po wyeliminowaniu żołnierza wrogiej formacji zwanej Bloods. Z czasem stał się popularny w klubach, nierzadko wywołując sprzeczki. W związku z zastraszającą ilością tragicznych epizodów postanowiono (nie wiadomo, kto "postanowił") zmienić nazwę tańca na "C-walk" bądź "Clown walk", żeby wyeliminować przypadki pobić i strzelanin.

  Na C-walk składają się trzy główne elementy: Shuffle (przeskakiwanie z nogi na nogę), V-step (poruszanie się za pomocą ruchu "pięta-palce") oraz Heeltoe (przypominające chód kaleki przenoszenie ciężaru ciała przez piętę wyprostowanej nogi) oraz ich liczne wariacje.

  Crip walk bardzo często gości w teledyskach rapperów z Zachodniego Wybrzeża USA, m.in. West Side Connection i Snoop Dogga.
  Od dwóch tygodni próbuję nauczyć się C-walka, ale jedyne co umiem to Shuffle Kick.
  Data dodania: 2007-03-02
  Zgłoś do usunięcia
  Podaj powód zgłoszenia: W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl