1. fala

  6
  Inaczej - lewitacja, crowd surfing. Przenoszenie osoby na rękach tłumu w stronę sceny. Osoba taka zazwyczaj „wynurza” się z tłumu bądź wdrapuje się z ziemi na scenę/podest, by następnie rzucić się na tłum z nadzieją, że zostanie złapana.
  - Ave, mogę na falę?
  - Chłopaki, będzie lewitacja!
  Autor: pervie
  Data dodania: 2010-06-02
  Zgłoś do usunięcia
  Podaj powód zgłoszenia: W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
 2. fala
  6
  System nieoficjalnych reguł w wojsku. Zjawisko miało miejsce w Polsce w czasach, gdy obowiązywała zasadnicza służba wojskowa (dwuletnia, z czasem ją skracano, w 2009 z niej zrezygnowano). Nazwa "fala" związana jest z tym, że po przejściu najstarszej grupy żołnierzy do cywila, ich miejsce w hierarchii zajmował poprzedni pobór.

  Najwyżej w hierarchii byli ci żołnierze, którzy mieli wkrótce przejść do cywila ("cywile"). Najniżej - nowo rekrutowani żołnierze, nazywani "kotami", na których wymuszano określone, pozaregulaminowe procedury. Żołnierzy starszych stażem określano mianem "dziadków".

  Dla nieposłusznych były przewidziane kary, takie jak: kręcenie wora, pestkowanie (ściskanie jąder), pompki na suficie, karczycho (uderzenie z plaskacza w kark) czy uszak (bicie po uszach).

  Z czasem, w ograniczonym zakresie, pojawiła się w szkołach. Co prawda znęcanie się uczniów klas starszych nad młodszymi rocznikami jest tak stare, jak ludzkość, ale w latach 90, pod wpływem popularnego filmu "Samowolka", uczniowie przejęli od wojska niektóre zachowania i nazewnictwo.

  Pierwowzorem fali była dziadowszczyzna (diedowszczina) w wojsku rosyjskim.
  Ja, kot szarobury,
  z kitą podniesioną do góry,
  dziękuję Szanownej Fali,
  że dobrze po karku wali.
  Przeszły mnie dreszcze,
  proszę o jeszcze.
  Tagi: fala wojsko
  Powiązane: KW Kot Święto lasu
  Autor: Farwynd
  Data dodania: 2018-05-29
  Zgłoś do usunięcia
  Podaj powód zgłoszenia: W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl