fajnopolak

30

Człowiek, którego cała osobowość sprowadza się do ostentacyjnie manifestowanej "fajności", w rzeczywistości rozumianej jako poprawność, przesadna tolerancja i uległość wobec status quo.
Fajnopolak nie posiada własnych poglądów, a jedynie przyswaja sobie poglądy otoczenia. W imię tolerancji gotów jest bronić nawet osoby, które są mu wrogie.
Wszystkie działania fajnopolaka podporządkowane są de facto dopasowaniu się do innych i zaskarbieniu sobie akceptacji.

Specyficzne typy fajnpolaków to fajnopolitycy, fajnopolicjanci i fajnoksięża.

- Od czasu przeprowadzki do Warszawy ciężko pracuję nad sobą. Chodzę na koncerty Męskiego Grania, czytam reportaże o biednej Polsce B, a wczoraj na forum Onetu napisałem, że szanuję Terlika, bo się zmienił i nie jest już talibem...
- No brawo, prawdziwy z ciebie fajnopolak!
fajnopolak
-20

Osobnik lub osobniczka którego dominującą celem życiowym jest chęć bycia postrzeganym jako fajny. Cechują ich postępowe poglądy zdefiniowane w opozycji do pokolenia ich rodziców, przy czym brak im konsekwencji w poglądach np. broniąc religii obcokrajowców, samymi deklarując się ateistami; gardłują o całkowite otwarcie granic dla napływu obcych a mają problem z biedniejszymi sąsiadami czy bezdomnymi w ich dzielnicy itd.

Afiszują się ze swoimi poglądami na fejsbuniu. W celach wizerunkowych celebrują swój lajfstajl publicznie.

Jednocześnie pogardzają poglądami innych mniej postępowymi od siebie (przegrywów), czy statusem materialnym tych których nie stać na starbuniowy lajfstajl, bądź nie mają ochoty celebrować konsumpcji na pokaz biedapolak.

A czy ty też pokochałeś Hołownię, fajnopolaku?

Niegdyś określani szumnie przez media "Młodzi, wykształceni i z wielkich miast" wyrośli dziś na fajnopolaków.
Autor: tsd
Data dodania: 2024-01-28
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Wizerunek miasta