Zezulec

-5

Potocznie o:
młody naukowiec, doktorant

Pracownik naukowy najniższego szczebla w hierarchii jednostki badawczej lub dydaktycznej. Jest naturalnym etapem w rozwoju lamusa. Tak jak pełzający robal zmienia się w latającego robala tak lamus za sprawą uczęszczania na uczelnie wyższą przeobraża się w Zezulca. Zezulce egzystują jak wampiry w gniazdach gdzie wybierają z pośród siebie króla laboratorium za dokonany przełom w projekcie badawczym. Ulubionymi ludźmi Zezulca są ci którzy leżą w kawałkach na jego stole lub ci których trzeba wykopać.

W środowisku Spoko Gości Zezulec budzi negatywne uczucia w związku z niepoprawnym wykorzystaniem alkoholu metylowego który to mógłby zostać przetworzony na Finke lub bardzo często ratującego życie Komandosa. Jednak paradoksalnie w śród samych elit miejskiej subkultury podwórkowej Z. rozbudza zainteresowanie nauką (choć wiemy że to ślepa ścieżka w ewolucji wzmiankowanej grupy) a szczególnie fizyką doświadczalną z artystyczną nutką. Przykładem może być pochłaniający zachwyt nad charakterystyką swobodnego spadania obiektu z 3 piętra w odniesieniu do prawa ciążenia lub zderzenia obiektów w układzie zamkniętym gdzie jeden z nich to kij bejsbolowy a drugi Zezulec.

Zezulce nie lubią sportu chyba że to brydż lub szachy ale nie te na czas bo przy tych Z. może się spocić. Mama Z. zapłaciła odpowiedniej osobie aby potomek nie został wcielony do armii choć raporty wojskowe opisują bohaterską śmierć dwóch z nich (patrz przypisy).

Geneza:
1. Źródło: Kronika Galla Anonima. Fragment: -Królewska toaleta się zapchała dawać pachołka. –Niema żadnego wszystkich zabrał biskup na kongres dla posługi (obsłógi nieczytelne) kleru –Dobra może być Zezulec.
2. Bones (Kości), 2005, Serial TV, USA, Sezon 1-8

Źródło: Wikileaks. Fragment raportu (nazwiska zostały utajnione):
Irak, 0915 czasu lokalnego
A: Panie kapitanie trafiliśmy na bunkier Ciabaty mogą tam być.
K: Dawać Zezulca niech obluka.
B: To raczej będzie problem niż rozwiązanie.
A: Poszedł ale zapomniał karabinu zawracać go.
K: Nie dawać drugiego.
A: Poszedł ale złapał za miotacz ognia On tam zrobi Afganistan co dalej.
K: Cofamy się. Przygotujcie dwa worki i transport do bazy.
Wnioski K: Wkurwiają mnie ci Zezulce.
Autor: dge82
Data dodania: 2012-12-14
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Wizerunek miasta