Warszafka

7

1. Pogardliwe określenie kawiorowej elyty, zamieszkującej aglomerację warszawską (ale niekoniecznie z niech pochodzącej) która z namiętnością celebruje swój lajfstajl przez swobodną, niewyproszoną, publiczną prezentację swoich powiązań ze stolicą, wobec innych ludzi, dając im do zrozumienia że ci drudzy są od nich gorsi. Głośni w obyciu, w celu zmuszenia otoczenia na zwrócenie na nich uwagi.

Podkreślając w irytujący sposób swoje powiązania ze stolicą są powszechnie uważani w pozostałej części kraju za osoby zadufane, elyty, próżnych i zadufanych w sobie ludzi, przez co niestety Warszawa nie ma pozytywnych konotacji w powszechnej świadomości.

2. W drugim znaczeniu służy do określenia kierujących których pojazd posiada tablicę rejestracyjną z pierwszą literą W. Bywa używany przy zaobserwowaniu przez innych agresywnej jazdy kierowcy pojazdu z ww. rejestracją.

Niestety, z uwagi na sporą ilość leasingowanych pojazdów zarejestrowanych w Warszawie przez leasingodawców, sam fakt posiadania pierwszej litery W w rejesteracji samochodu nie stanowi jeszcze o powiązaniach ze stolicą jak w pkt 1.

- Kto się tak drze pod pensjonatem?
- Jakaś Warszafka przyjechała.

- K... m... Znów mi jakieś W coś zajechało drogę.
- Warszafka stary.

- Jesteśmy z Warszawy.
...
- Acha, Warszafka.
Autor: tsd
Data dodania: 2022-07-02
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Wizerunek miasta