Spocik

5

Inaczej spot, spotkanie, zlot.

Spocik to słowo najczęściej używane przez niezbyt bystrych zmotoryzowanych.

Spocik w mniemaniu takiego osobnika oznacza zwykle po prostu spotkanie na parkingu pod lokalnym monopolowym, ewentualnie na parkingu zadaszonym pobliskiego centrum handlowego (Uwaga! Tylko w przypadku, kiedy parking jest bezpłatny!). Średnia wieku na spociku jest stała i niezmienna, wynosi ona 18 lat.

Uczestnicy owego spotkania obowiązkowo muszą zjawić się samochodem. Niestety posiadacze samochodów nowszych niż ~10 lat nie są mile widziani. Idealnym pojazdem, którym powinno się zjawić na spociku jest BMW E46 320d, Audi A3 8l 1.8 bądź VW Golf IV 1.9TDI. Jeżeli jednak chcemy zostać zauważeni, musimy zainwestować w klasyka, np. BMW E36 318is bądź Audi 80 z pancernym 1.9TDI. Jednak jeżeli chcemy, aby uczestnikom spocika opadły kopary, musimy wyposażyć się w jeden z następujących wozów:
- BMW E60 530d
- Mercedes W211 E220d
- Audi A6 C6 3.0TDI
Pojazdy te są szczytem luksusu, nikt nie będzie miał lepszej fury od was, jeżeli zjawicie się którymś z w/w na spociku.
Dodatkowo, jeżeli chcemy zrobić furorę i absolutnie zawładnąć dniem, musimy pojawić się wraz z jakimś niezbyt bystrym, lecz ładnym szlaufem.

Podczas spociku poruszane są liczne tematy, jakże istotne tematy. Numerem jeden jest temat liquidów do vaporyzatora. Innym ważnym tematem jest przechwalanie się, że chcemy zakupić sportowy wóz - najczęściej będzie to Audi S3 8l po synu glazurnika.

Innym istotnym elementem spociku jest pokaz mocy. Jedni robią to paląc sprzęgło, inni chwalą się głośnością wydechu, który dzień wcześniej pozbawili tłumików.

- Siemanko mordeczki, co dziś robimy?
- Może jakiś spocik pod Biedronką?
- Pewnie, już odpalam beemkę
Wizerunek miasta