Skur

8

Skrócona wersja słowa „skur*ysyn” opisująca mężczyznę nieokiełznanego przez ramy systemu, kobiety, porządek prawny oraz społeczeństwo. Jednostka wykazująca cechy socjopatyczne, autodestrukcyjne, lubująca się w sianiu zniszczenia na każdym etapie swojego życia. Są jak kometa zagłady, za którą ciągnie się ogon problemów takich jak listy gończe, długi, sprawy karne, czy poszukujące ich grupy przestępcze, z którymi mają z różnych przyczyn na pieńku (nie spłacone długi, wyruchane żony bossów karteli w ich własnych sypialniach). Przemieszczanie się w celu uniknięcia tych problemów staje się nieodzownym elementem ich egzystencji. Skury nie mają też w zwyczaju spoglądać wstecz - gdyż napierają przed siebie jak pentolino po torach swego życia układanych przez samego Lucyfera. Nie potrafią na dłużej utrzymać w ryzach żadnej danej im przez życie perspektywy - wszystko prędzej czy później roznoszą w pył, gdyż nie jest im na rękę ogólnie pojęta stabilizacja. Pchani wewnętrzną potrzebą Skurki (definicja grupy zachowań Skurów) roznoszą własne mieszkania, pozbywają się z nich żon, potomstwa, tracą prace w nieszablonowych okolicznościach, nie rzadko związanych z nadużywaniem alkoholu czy narkotyków.
Męczą ich maniactwa, szczególnie związane ze spożywaniem rożnego rodzaju środków odurzających, od alkoholu począwszy, a na narkotykach wszelakiej maści skończywszy. Efektem tego są zapaści, śmierci kliniczne, eksterioryzacje, pękające brzuchy z przećpania. W kontaktach damsko męskich ich związki przeważnie rozpadają się po krótkim czasie. Część z nich bezdzietna, część posiada potomstwo z wieloma partnerkami, niestety, dla dobra dzieci matki odbierają im możliwość kontaktu z nimi wszelkimi dostępnymi sposobami. Nieuleczalnie chorzy, psychiatrzy po przebytych terapiach ze Skurami sami potrzebują terapii. Skuryzm to filozofia życia, ale również i ciężka choroba psychiczna, która rozprzestrzenia się w zastraszajacym tempie. Już jeden kontakt ze Skurem powoduje u normalnych ludzi nieodwracalne zmiany w korze mózgowej pchając ich do podobnych, negujących podstawowe wzorce i normy społeczne zachowań.
Przeważnie z powodu swojego trybu życia nie dożywają czterdziestki.

Przykłady:

„- Ty mordo zobacz gościa po drugiej stronie ulicy, skacze komuś po furze w amoku wymachując do ludzi maczetą!
- No, gość poleciał w ostrą Skurkę”

„ - Mordo rozjebales sobie pół mieszkania, wyjebales żonę z dzieckiem z domu i jeszcze obiles szefowi ryja będąc na gazie przez co wyjebal Cię z roboty
- Wiem stary, poleciałem w Skurkę”

Autor: Skur
Data dodania: 2018-08-20
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Skur
-5

Wyrażenie nacechowane emocjonalnie mogące oznaczać zrezygnowanie wobez jakiejś sytuacji, zaskoczenie lub podekscytowanie jakąś sytuacją lub po prostu smutek.

- Ty, obczaj to zdjęcie.
- No pokaż, o skuuur!!! No nie mogę

- Skur, wiedziałem, że mi nie zaliczy.

- Skur, stoimy już 15 minut na stacji.
Autor: toerag
Data dodania: 2012-01-04
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Wizerunek miasta