Samochodoza

74

Fobia, paniczny strach na widok samochodów. Nasz kraj opanowała dziwna choroba cywilizacyjna - SAMOCHODOZA. Występuje u osób z niewiadomego powodu panicznie bojących się samochodów. Osoby dotknięte tą chorobą zachowują się podobnie do aktywistów miejskich, tylko z niewiadomego powodu boją się pojazdów. Zachowują się jak komuniści i atakują samochody (także elektryczne), ciężarówki oraz autobusy, jako główne źródło zanieczyszczeń powietrza oraz wszelkiego zła w mieście.

- patrz - najgłośniej krzyczy o łamaniu przepisów przez kierowców samochodów, nazywa ich burżuazją i aparatczykami, a sam jeździ pijany ukrainą po chodniku i rozjeżdża ludzi.
- noo samochodoza to ciężka choroba.
Samochodoza
10

Dziwna i ciężka choroba cywilizacyjna występująca u osób kierujących samochodami. Osoby dotknięte tą chorobą sprawiają wrażenie całkowitego uzależnienia od samochodu jako jedynego środka lokomocji. Często, nie zważając na przepisy i otoczenie, powodują niszczenie mienia publicznego i prywatnego, a także zagrażają zdrowiu i życiu innych osób, zwierząt oraz roślinności.
Typowym objawem samochodozy jest twierdzenie, że po mieście można jeździć "szybko, ale bezpiecznie". Chore osobniki, przyłapane na nieprawidłowym parkowaniu swojego samochodu na miejscu dla osoby niepełnosprawnej, chodniku bądź przystanku autobusowym, próbują tłumaczyć, że parkują "tylko na chwilkę", wybuchają gniewem, bądź określają interlokutorów mianem SB-ków, mend bądź kapusiów.

- Patrz! Jedzie samochodem po chodniku! Chory człowiek!
- No chory. Chory na samochodozę.
Wizerunek miasta