Punk

36

Punk – w węższym znaczeniu: gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś. Także nazwa, również w złożeniach, stylów w sztuce, literaturze, muzyce, modzie itp. oraz innych przejawów ludzkiej aktywności odwołujących się do pierwotnego znaczenia pojęcia.
Generalnie, punk, którego początkowym założeniem był brak jakiejkolwiek ideologii, w miarę upływu czasu przekształcał się w ruch społeczno-polityczny wymierzony przeciwko instytucjom, które, (jak uważali członkowie ruchu) ograniczają wolność i niezależność człowieka: rząd i jego aparat przymusu – policja i wojsko, zorganizowana religia, środki masowego przekazu, wielkie korporacje itp.
Bardzo często poglądy osób uważających się za punków zbieżne są z poglądami lewicowymi lub skrajnie lewicowymi.

1.
- Patrz jaka zadyma brudasów z nazistami!
- O kurwa!

2.
- O patrz, puncury idą chlać.
- O kurwa, ile jaboli.
Tagi: brudas punki
Autor: Chaos_Punk
Data dodania: 2009-08-23
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Punk
-44

jest zo zazwyczaj osoba dosc inteligetna. słuchajuaca punka punkrocka itp. charekterystyczna cecha punk'ów jest styl ubioru sie. Wysokie trampki, glany z kolorowymi sznórówkami , chusty typu arafatki, oraz skóry. Punk'i to osoby nie szkodliwe potrafiace swietnie sie bawic przy pewnego rodzaju muzyce której nie akceptuje mniej wiecej połowa społeczenstwa. Punk słucha muzyki niekomercyjnej ktorej nie nadaje zadne radio co dodatkowo uciesnia grono punk'ów.

punk to opprostu osoba słuchajaca pun'a
Data dodania: 2007-11-26
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Wizerunek miasta