1. Lemingrad

  Upvote 19 Downvote
  Lemingrad, Leming-grad - pojęcie powstałe z połączenia słów: Leming (patrz Leming) i Stalingrad (lub) Leningrad.
  Oznacza często terytorium, bądź społeczność, którą definiuje słowo Leming wzbogacone o końcówkę 'grad', która odnosi się do powiązań z sowiecką, komunistyczną, często zbrodniczą przeszłością.
  1. Jako terytorium: lemingrad utożsamiane jest z Warszawą / rzadziej dzielnicą Wilanów, przez długi czas zamieszkiwaną przez nigdy nie osądzonych apartczyków komunistycznych i ich dzieci. (Milicja, korpus bezpieczeństwa, ORMO, UB, SB, wojsko, straż kolejowa itp. w powojennej Warszawie liczyły setki tysięcy członków.)
  Przez przynależność do PZPR wykorzystując / mordując Polaków (w latach sowieckiej okupacji 1945 - 1989r.) dorobili się swoich majątków, następnie tworząc przedsiębiorstwa, firmy i spółki w okresie lat 1989/1990; panicznie boją się rozliczenia z przeszłością; Związane również, z socrealistycznym wyglądem Stolicy i sentymentem do reliktów zbrodniczej przeszłości - (patrz. Pomnik czterech śpiących / Al. Armii Ludowej)
  2. Społeczność:
  2.1 równoznaczne z - / Leming /, (najczęściej stosowane)
  2.2 wzbogacone o przynależność do 'kasty' ( patrz ptk. 1 ) i przekonanie o wyższości PRL nad Rzeczypospolitą.
  3. Najbardziej popularne w mainstreamie - "Miasteczko Wilanów, a recently developed residential district of Warsaw with a high share of Civic Platform voters"
  - Ty, słyszałeś, że starzy Gracjana głosowali na HGW?
  - Czego się po nich spodziewałeś? Je*ny lemingrad.

  - Słyszałeś tego starego dziada?
  - Nie, a ocb?
  - Wspominał jak to dobrze było za Gierka i Bieruta, że te czasy już nie wrócą.
  - Witaj w lemingradzie.
  Tagi: Polityka
  Powiązane: Leming
  Autor: ella321
  Data dodania: 2015-08-13
  Zgłoś do usunięcia
  Podaj powód zgłoszenia: W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl