1. Le Parkour

  12
  Le Parkour (czyt. "Le Parkur") to metoda pokonywania barierek, murków, siatek, etc. w jak najszybszy sposób. Dyscyplina ta narodziła się we Francji. Dla jednych Parkour jest ucieczką od granic, nakazów i zakazów, dla innych - filozofią życia. Ludzi uprawiających Parkour nazywa się "Tracuerami" (czyt. "Trejserami").
  Spis kilku wybranych technik używanych w Parkourze (obecnie jest ich powyżej 120 - i ciągle przybywają nowe):
  - Monkey vault
  - Lazy vault
  - Underbar
  - Roll
  - Dash
  - Palm Spin
  - Vertical
  - Thief vault

  Proszę pamiętać:

  W Parkourze liczy się EFEKTYWNOŚĆ (szybkość przemieszczania, zwinność, "flow" (czyli jak sprawnie pokonujemy przeszkodę), styl (nogi proste/ugięte, ułożenie ciała, rąk, etc.) ale nie EFEKTOWNOŚĆ. Żadnych (albo jak najmniej) salt, wallflipów, aeriali, itp. Dyscyplina stawiająca te techniki na piedestale to "Free Runing" - i pomimo podobieństw - jest to jednak inny rodzaj aktywności.
  - Spójrz tam, jak ten Traceur wymiata!
  - Dobry gość. Widać, że już długo uprawia Parkour.
  Data dodania: 2007-05-22
  Zgłoś do usunięcia
  Podaj powód zgłoszenia: W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
 2. Le Parkour
  1
  Le Parkour - jest to aktywność fizyczna pochodząca z Francji. Często bywa mylona z FreeRun.
  Ta sztuka polega na jak najefektywniejszym i jak najszybszym pokonaniu przeszkód otaczających nas, przy użyciu swojego ciała i jego możliwości. W filozofii parkour dąży się do doskonalenia własnej osoby i wzmacniania się fizycznie jak i psychicznie.
  Osoba uprawiająca Le Parkour to Traceur, a twórcą tej sztuki jest David Belle (francuz). Przykładowe techniki:
  - Monkey
  - Monkey Plant
  - Speed
  - Two Hand
  - Underbar
  - King Kong
  - Kash
  Data dodania: 2007-11-17
  Zgłoś do usunięcia
  Podaj powód zgłoszenia: W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl