Kołopały

2

Niedualne określenie stanu umysłu człowieka odnoszące się do wyboru pomiędzy dwoma sugerowanymi rozwiązaniami sytuacji lub wyrażenie stosowane w odpowiedzi na propozycje sugerowane nam przez inną osobę. Wyrażenie to wywodzi się z podziemnych kręgów subkultury okultystycznej "Technomantów"- ludzi należących do wielu różnorodnych subkultur społecznych, gdzie spełnia funkcje regulacyjne w relacjach interpersonalnych i nadaje ekspresji panujące tam przekonanie o całkowitej bezsensowności czynienia czegokolwiek z zaangażowaniem i wiarą we własne działanie, ponieważ jest się "ponad-sytuacyjnym podmiotem".

Rzeczone wyrażenie jest połączeniem słów "koło"- określającego relacje względem "pały"- słowa, które w żargonie potocznym wskazuje na "penisa". Zestawienie to ma za zadanie podkreślić podrzędność sytuacji względem podmiotu metaforycznie sprowadzając ją do roli prostytutki wykonującej pracę znaną również jako "robienie pały", "robienie loda", czy wreszcie "blow job" (pochodzenia angielskiego).

Wyrażenie kołopały szybko rozprzestrzeniło się za pośrednictwem takiego nośnika jak internet i powszechnie uznane stało się memem społecznym wielu szkół czy kręgów subkulturowych. Jest to spowodowane faktem, że jako jedno z niewielu słów oddaje subtelny stan umysłu jaki nie zastąpimy mniej wulgarnym wyrażeniem- "obojętne mi to", czy bardziej wulgarnym "wyjebane mam w to". "Obojętne mi to" jest dość zmanierowane i wywołuje dystans między nami sami, a sytuacją, która jest obojętna w przeciwieństwie do kołopały- będącego słowem uświadamiające nam nasz błogi stan "kołopalizmu". Natomiast w przypadku "wyjebane", akcentujemy bardziej emocjonalny, a nie całościowo psychiczny stan względem możliwych alternatyw wobec sytuacji aktualnej.

"Kołopały" może być stosowane dowolnie.


"-Wolisz chipsy czy paluszki ? - Kołopały"

"Kołopały posprzątam pokój/ Kołopały nie posprzątam pokoju"
Autor: 248
Data dodania: 2008-10-13
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Wizerunek miasta