Kanciapa

43

Często niewielkie pomieszczenie, pokoik lub przeszklona budka, w której pełni urząd strażnik, woźny lub sprzątający; inne określenie na tak zwany "kącik socjalny" dla pracowników

- Uczniowie znowu zabłocili podłogę!
- Zaraz skoczę po ścierkę do kanciapy!
Data dodania: 2008-06-03
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Kanciapa
7

Mieszkanko do melanży, imprez i tym podobnych :).

- Dawaj do kanciapy.
- Po co?
- Jarać blanty.
Data dodania: 2006-09-04
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Kanciapa
3

Odosobnione miejsce służące do spędzania czasu w spokoju, najczęściej odpoczywania, uprawiania hobby i imprezowania. Rzadko będzie służyła do pracy, a jeśli już tak, to samotnej (np. kanciapa pisarza, muzyka) albo w okienku czyli w istocie za granicą kanciapy. Spojrzenie poza okienko do wewnątrz kanciapy powinno powodować już zakłopotanie klienta, że komuś przeszkadza (np. kanciapa tzw. ciecia). Miejsce podobne do kanciapy, ale przystosowane dla klientów to już tzw. kantorek. Kanciapa absolutnie nie musi być jednak pracownicza, może być też prywatna (najbardziej klasyczna w piwnicy). Charakterystycznym elementem wystroju kanciapy jest mebel wypoczynkowy typu kanapa, fotel. Wprowadzenie mebla wypoczynkowego potrafi zamienić w kanciapę np. garaż, warsztat, biuro, balkon, a nawet bramę kamienicy. Kanciapa może, ale nie musi być zamkniętym pomieszczeniem. Może być też całym mieszkaniem, zwłaszcza kawalerką. Określenie domu kanciapą jest kontrowersyjne, bezpieczniej mówić o kanciapie znajdującej się w domu.

- Piękna kanciapka stary.
- Dzięki. Nie miałem nigdzie na chacie posiedzieć, żeby nikt mi nie przeszkadzał, spojrzałem na stare meble wyniesione do garażu i mnie olsniło.
- Świetna sprawa, Ty to masz łeb.

Inny przykład:
- Gdzie są klucze do biura?
- Dałem je ochroniarzowi, pewnie je trzyma w kanciapie.
- Matko czemu on nie podejdzie do okienka jak człowiek tylko siedzi jak mój stary przy tym małym telewizorku i zawsze jak do niego idę to się zachowuje jak król na audiencji.
- Niech ma coś od życia, he he
Kanciapa
-19

Określenie bazy, miejsca, które uważamy za nasze. Często jakiś opuszczony dom lub pomieszczenie.

- Kurde bazę mi zniszczyli te gimby
- Nie martw się, znalazłem fajną opuszczoną kanciapę na polu
Wizerunek miasta