Got (goth)

79

Osoba utożsamiająca się z subkulturą gotycką, szerzej znaną jako kultura Dark Independent.

Scena muzyczna DI jest bardzo niejednorodna, trudna we wszelakim uogólnieniu. Główne style muzyczne to gothic rock, gothic metal ze szczególnym uwzględnieniem gothic-doom metalu, darkwave, ze szczególnym uwzględnieniem neoclassical oraz etheral wave.

Wiekszość gotów posiada silne, lecz intowertyczne osobowości, mniewają melancholijne podejście.

Depresje, samookaleczanie, próby samobójcze, poddawanie się emocjom przypisuje się gotom błędnie.
Opanowani emocjonalnie i odporni na wpływ emocji, są w stanie manipulować ludźmi i ludzkimi emocjami. Nierzadko spotykany jest sarkazm, cynizm, ironia, chłód emocjonalny i wzgarda tymi którzy poddają się wpływom emocji.

Duża część gotów jest sceptykami, co przekłada się również na wierzenia, w których dominuje ateizm, agnostycym, chrześcijaństwo w kierunkach gnostycznych.

W ubiorze przeważa czerń oraz gotyckie postrzeganie estetyczne, mroczne piękno, często spotykane są stroje inspirowane modą wieków minionych, niekoniecznie w czarnej wersji.

Goci kładą silny nacisk na indywidualizm, stąd gotyckie ideały przenikają większość środowisk i subkultur.

Zainteresowania są zwiazane często ze swerą artystyczną oraz okultystyczno-ezoteryczną, od krwawych rytuałów, po miękką "telewizyjną" ezoterykę pokroju astrologii skończywszy.

Goth często błędnie jest mylony z przedstawicielem subkultury Emo, jednak podstawową różnicą jest opanowanie emocjonalne, które goci posiadają, oraz preferencje estetyczne.
Gotami często bywają uznawani fani stylu cyberpunk oraz industrial, choć jak twierdzą sami fani tychże stylów, błędnie.

Z subkulturą gotycką utożsamia się wielu, często nastoletnich fanów popularnych zespołów grających metal symfoniczny (Nightwish, Within Temptation) czy rock alternatywny (Evanescence, Lacuna Coil, HIM, rzadzej dziś Tokio Hotel), jednak warto pamiętać że związki tych twórców ze sceną DI są w większości niewielkie.

Data dodania: 2010-12-30
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Got (goth)
-58

Przedstwiciel mrocznej i straszliwej subklutury gotycko-rockowej :) goci są z natury wrażliwi i romantyczni, słuchają muzyki zwanej gothic, odmian tj. cold wave, gothic rock, gothic metal, dużo biżuterii, zwykle srebrnej z elemntami krzyży, róży i szkieletów, w ubiorze przeważa kolor czarny, ubiorem trochę przypominają metali, jednak także pojawiają się elemnty punk'owe i oczywiście charakterystyczne ozdoby, siatki itd. makijaż- czasem także wśród mężczyzn, a u kobiet bardzo mocny i klimatyczny, niestety często wśród męskich przedsatwicieli tego klimatu pojawiają się zniewieścieli chłopcy. Goci mają swój świat i duży potencjał twórczy oraz samoświadomość swoich uczuć, świat ten w opraciu o muzykę zbudowany jest też na bazie często przykrych doznań, ale po przez tą muzykę wyrażają swoją duszę, posiadają bardzo głębokie spektrum uczuć, jednak wielokrotnie są kierowane w stronę mroków egzystencji. Zdażają się wśród gotów prawdziwe depresje, okultyzm, opentania i czasem nawet samobójstwa - wynikające z ogromnej wrażliwości tych ludzi i często braku zrozumienia. Ale ogólnie to pozytywni ludzie, jeśli trzymają się szczerze wiary w Boga, nie tną się, nie ćpają/chleją i nie namawiaja inncyh do zła, to są ok.

Data dodania: 2007-02-04
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Wizerunek miasta