Faki

2

Oprócz powyższego znaczenia Faki maja jeszcze jedno. Określa sie ta nazwą całe osiedle na którym znajduje sie ów szkoła dla wybitnie uzdolnionych ;)

Ludzie mieszkający tu zazwyczaj dumni sa z swego 'pochodzenia' ;] kiedy sie mowi komus nowo poznanemu o swoim miejscu zamieszkania mozna wzbudzic respect lub strach ]:->

wg wikipedi:
Falklandy - zwyczajowa nazwa osiedla Witolda Budryka, umieszczonego na granicy dwóch miast (Siemianowic Śląskich i Chorzowa). Jest to jedno z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych osiedli na Górnym Śląsku. Na terenie Chorzowa znajdują się trzy bloki (1, 3, 9), a na terenie Siemianowic Śląskich znajduje się pięć bloków (6, 8, 10, 12, 14).

Najbardziej znanym miejscem na osiedlu "Falklandy" jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych nr 2.

Absurdem wydaje się fakt, iż granica pomiędzy Chorzowem a Siemianowicami przebiega wzdłuż ulicy, dzięki czemu samochód jadący z lewej strony znajduje się w Chorzowie, a samochód jadący z prawej w Siemianowicach Śląskich. Na osiedle można dojechać sześcioma liniami autobusowymi KZK GOP (74, 122 i 222, 22, 98 i 974)

Nazwa "Falklandy" została przypisana osiedlu w 1991 roku. Powodem takiego nazewnictwa były spory pomiędzy władzami Siemianowic Śląskich, a władzami Chorzowa, co przypomina obecną sytuację na Malwinach.

-kaj mieszkosz ?
-w centrum a ty ?
-jo na fakach
-o kurwa
Data dodania: 2007-08-19
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Faki
-3

Faki, czyli liczba mnoga słowa fak, pochodzącego z języka angielskiego, a konkretniej jest to polski zapis fonetyczny tego słowa. Faki określają także gest wystawienia obu środkowych palców rąk człowieka w celu pokazania komuś że "nam podpadł" lub że go nie lubimy.

-Stary, wczroraj idę spokojnie ulicą a tu nagle kierowca tira najechał w największą kałużę i mnie całego ochlapał.
-No i co zrobiłeś ?
-Zdąrzyłem tylko pokazać mu faki
Data dodania: 2008-08-14
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Wizerunek miasta