Dziecko ałdi

60

Pod koniec lat 90, Polski internet zaczęły zalewać osobniki których zaczęto nazywać mianem " dziecko neostrady ".
Minęło kilkanaście lat, dzieci neostrady stali się "rodzicami neostrady" i wychowali własne dzieci. Takich osobników nazywa się dzisiaj DZIEĆMI AŁDI.

Nawiązanie do Audi wzięło się od kompleksów wyższości, dzieci ałdi najczęściej interesują się niemieckimi samochodami z klasy premium - audi, bmw itp. Dziecku ałdi wydaje się, że skoro interesuje się drogimi samochodami, to jest lepsze od innych.

Dziecko ałdi jest najczęściej w wieku gimnazjalnym/licealnym i reprezentuje swoją osobą najgorsze cechy swoich przygłupich rodziców (byłe "dzieci neostrady"), w dodatku "ewolucja" i wpływ społeczny rozwinęły u nich jeszcze gorsze cechy.

Ogólne cechy dziecka ałdi:
- swoją pseudo wyższość demonstruje najczęściej anonimowo w internecie,
- nie potrafi znieść sytuacji, w której ludzie pasjonują się lub kochają rzeczy, które są uważane za niedrogie, mało znane, niecodzienne, intrygujące, oryginalne itp., takie o których dziecko ałdi nie ma pojęcia, stąd czuje się zagrożone i zaczyna wyzywać ludzi, ponieważ ktoś wie więcej od niego,
- jeśli rozmówcę cechuje kultura i dobre maniery, dla dziecka ałdi jest to osobista zniewaga, stara się zmieszać z błotem takich ludzi, ponieważ czuje się od nich gorszy i głupszy,
- jest "odporne" na fakty i prawdę, wg niego każdy kto ma inne zdanie i potrafi je poprzeć argumentami bazującymi na prawdzie, jest kłamcą i "hejterem", ponieważ potrafi zgasić dziecko ałdi, przez co doprowadza je do nerwicy,
- ma kompleksy wyższości, ich źródło to niewiedza, chamstwo i głupota przekazywana przez rodziców neostrady, dyskusje w których nie ma racji stara się wygrać obrzucając ludzi mięsem, traktując ich pogardliwie i z góry, przez co samo się pogrąża.

Ludzie tacy psują reputację danych marek (np. wspomniane wyżej Audi), społeczności, serwisów i wszystkiego z czym się utożsamiają. Największe serwisy internetowe ignorują zagrożenie, nie kontrolują tego, nie blokują takich ludzi, ze względu na obawy o zmniejszenie dochodu generowanego przez dzieci ałdi - wiele ludzi nie wytrzymuje prowokacji i wdaje się z dziećmi ałdi w wyzwiska, odświeżenia stron nabijają liczniki wyświetlania reklam i tym samym portfele właścicieli serwisów. Co w efekcie prowadzi do skundlenia internetu.

Zjawisko stało się już chorobą internetu, dzieci ałdi zalewają kolejne serwisy, należy z tym walczyć w celu wyeliminowania takich osobników i trzymania poziomu w internecie.

Termin "DZIECKO AŁDI" używa się też w stosunku do sytuacji nie związanych z motoryzacją.

-"amd są dla biedaków wystarczy popatrzec jak nisko się cenią, Intel jest droższy bo jest dla ludzi kturzy majom kase"

-"kupiłem sobie ostatnio nowego iPhone, kosztował tyle co 5 twoich telefonów frajerze"

-"hahahaha ale jebany nieudacznik jeździ fiatem, muj tata ma Audi S6 bo to sa prestirzowe samochody"
Wizerunek miasta