Czesio

19

Bohater serialu Włatcy móch. Serialowy Czesio to zombie, mieszkający na cmentarzu. Wydaje się, że jego mózg pełni jedynie funkcję estetyczną, a sam Czesio nie używa go zbyt często. Zachowuje się jak osoba umysłowo chora, będąc jednak najsympatyczniejszym i najweselszym bohaterem serialu. Jest oderwany od świata, infantylny, łatwowierny i bardzo przywiązany do swoich rzeczy (ma ich niewiele, mieszkając na cmentarzu, część trzyma w swojej "skryjówce"). W przenośni "Czesio" oznacza osobę szaloną, nieco "niedzisiejszą", mającą absolutnie inne, znacznie prostsze i mniej problematyczne podejście do świata. Czesio nie zna ortografii (przynajmniej częściowo), ani zasad językowych ,tworząc wiele prześmiesznych neologizmów ("skryjówka", "Czesio nie lubi Bezwacka").

Do ulubionych powiedzonek Czesia należy "Dzieńdobry!" i "Misio!"

Pani Frał: Czesiu! Za karę policz kartki w zeszycie!
(po pewnym czasie)
Czesio: Już policzyłem! Są dwie!
Czesio
5

Określenie to powstało na cześć Czesia z "Włatców móch" (błędy zamierzone). Czesio, to po prostu osoba mocno skrzywiona umysłowo :) Totalny, kompletny, niereformowalny wyczes. Oznacza kogoś kto non stop ma jakieś "jazdy", z czegoś się śmieje i ma generalnie nierówno pod sufitem - wszystko w pozytywnym słów znaczeniu. Nie mówimy "Jestem Czesiem" - to tak jakby Chrześcijanin mówił "Jestem święty". Czesiem możemy zostać tylko i wyłącznie nazwani przez innych. I proszę - Używajcie tego z rozwagą. Nie jest tak, że ktoś powie coś głupiego/ śmiesznego/ porypanego i momentalnie mówimy "Ale z Ciebie Czesio" - NIE! Bycie Czesiem odnosi się do całej osoby, do wszystkich wyczynów, itp. To bardziej styl bycia niż chwilowe określenie :)

- Coś Ty znowu odwalił na Polskim?!
- Aj, takie tam - nic wielkiego :)
- Nic wielkiego?! Pomalowałeś babce krzesło czarną farbą!
- To przecież mówię, że nic wielkiego :D
- Jesteś prawdziwym Czesiem, jak słowo daję XD
Tagi: Czesio
Data dodania: 2007-03-23
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Czesio
4

Czesio – jeden z czwórki głównych bohaterów "WŁATCY MÓCH". Zombie, mieszka na cmentarzu. Skumulowały się w nim wszystkie możliwe wady genetyczne i rozwojowe, więc dopiero po śmierci mógł się dobrze poczuć. Chce zostać piosenkarzem i tworzyć gorzkie żale. Stanowi ważny element gry podobnej do "kamień, papier, nożyce". W grze tej biorą udział dwie osoby, które wybierają lewe lub prawe oko oraz trzecia uderzająca Czesia w plecy. Zwycięzcą jest ten, który trafnie wybrał oko, które mu wypadnie przy uderzeniu. Czesio w przeciwieństwie do pozostałej trójki bohaterów jest bardzo uprzejmy i miły

"Czesio nie lubi bez wacka"
"Czesio lubi skakac pajaca"
"Maślana: A ty Czesiu nic nie mówisz...??
Czesio: Czesio śpiewa psalm...
Anusiak: Jak śpiewa przecież nic nie słychać
Czesio: Bo Czesio śpiewa sobie w środku... W Czesiu"
Data dodania: 2007-04-16
zgłoś do usunięcia
Podaj powód zgłoszenia:
W przypadku poważnego naruszenia regulaminu proszę wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@miejski.pl
Wizerunek miasta