Animation Meme

0

Animation Meme lub też w języku Polskim "Animowany Mem" to najczęściej 30-50 sekundowa animacja w której dana lub autorska postać tańczy lub wykonuje ruchy do jakieś piosenki.

Początki tego typu animacji sięgają 2008/2009 roku, kiedy to użytkownicy takich portali jak Scratch czy Youtube zaczęli publikować do internetu swoje animacje w których postać gry, książki lub też postać stworzona przez autora wykonywała ruchy do danej piosenki, jednak mimo że takie animacje istnieją już od długiego czasu to moda na tworzenie Animowanych Memów pojawiła się dopiero między 2016 a 2017 rokiem.

Przykładami piosenek które najczęściej są wykorzystywane do Animowanych Memów są takie utwory jak "Sin With Sebastian-Shut Up and Sleep With Me", "Vengaboys - Boom, Boom, Boom, Boom", "SonReal - Can I Get A Witness", "AViVA - GRRRLS" czy też Rosyjski utwór autorstwa "Мирби" zatytułowany "Пока Лена Проблем" który jest parodią piosenki Stromae'a "Tous Les Mêmes".

Autorzy którzy najczęściej zajmują się tworzeniem Animowanych Memów mają takie nazwy jak "Stariaat", "Wolfychu", "SweetoTOONS", "Rossali", "Sleepykinq", "Yeagar", "Chérioux", "Kittydog" itp.

Wiele tych animacji jest nazywana "memem" ponieważ według definicji mema mem może ewoluować, podobnie działają też Animowane Memy, jeżeli ktoś stworzy mema z daną muzyką którą jeszcze nikt nie stworzył to wtedy można nazwać to "Oryginalnym Memem" następnie jeżeli ludzie zaczną tworzyć tego mema z tą samą muzyką to można to właśnie nazwać "ewolucją".

Oficjalnie mówiąc, Animation Meme to inaczej animacje które cieszą się dużą popularnością w internetowej społeczności, a nawet odgrywają swoją rolę w świecie animacji.

-Ej, widziałeś przyjacielu Solo Meme stworzone przez Rossali?
-Tak, bardzo fajna animacja!
Wizerunek miasta